Kako je propao Džejmi Oliver?
U prošlom broju pisali smo o bankrotu restorana poznatog kuvara Džejmija Olivera, a sada vam donosimo i priču o razlogu zašto se to desilo.
Problemi slavnog kuvara i nisu neka novost s obzirom na to da se broj njegovih restorana unutar lanca u poslednje dve godine srozao za čak 17. Oliver je za to krivio rast cena najma i rada, kao i „goste koji su krali stvari iz toaleta i ubruse, a osoblje namirnice i boce vina“, piše Novac.hr.
Rast cena najma se i dalje navodi kao jedan od uzroka propasti ovog 11 godina starog kulinarskog carstva, ali ne i kao jedini. Preciznije, kompaniju je još pre dve godine potresao referendum o Bregzitu i tadašnji pad funte zbog čega je poskupeo uvoz namirnica, a Oliverova kompanija gotovo bankrotirala.
Kao krivac poslovnog kraha kulinarske zvezde spominje se i veliki broj restorana u Velikoj Britaniji, a situaciju nikako ne čini boljom ni činjenica da je dogovor o Bregzitu odložen pa je poverenje potrošača uveliko poljuljano što je uticalo i na potrošnju Britanaca koji sve manje jedu van svojih domova. Sve ovo u kombinaciji sa, kako kažu gastrokritičari, preskupim osrednjim jelima Džejmija Olivera nije moglo da izađe na dobro. Dodatno, neki stručnjaci razloge za pad posećenosti restorana Golog kuvara nalaze i u nefleksibilnom poslovanju, jer se uporno opirao trendu dostave hrane.